A következő címkéjű bejegyzések mutatása: loccitane. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: loccitane. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. november 12., vasárnap

Bye-bye

Elfogyott cuccok!
Kezdem egy rakás sminkcuccal. 
Benefit the PoreFessional matte rescue: szilikonos érzetű, mattító, pórusfeltöltő primer. A legjobb primer, amit valaha használtam. Miatta kezdtem el megint primert használni. Remélem, hogy jövő nyár előtt sikerül ismét beszereznem valamelyik közeli Sephorában, mert nagyon-nagyon szerettem. Hosszan mattított, tartósabb volt tőle az alapozó és könnyebben is tudtam felvinni.
Lovely szemöldökcerka: az egyik legjobb drogériás cucc. Tartós és mivel viaszos, formázni is lehet vele a szemöldököt. LOVE!!!
Maybelline Fit me korrektor: sajnos nekem sokkal durvább karikáim vannak, nekem nem volt elég a fedése.
Rimmel Wonder'full vízálló spirál: meh. Tényleg vízálló volt, a Vörös-tengerben fürödtem vele, de irtó kis béna szempillákat csinált. Remélem, hogy van ennél jobb vízálló spirál is.
Ment, mert régi: Manhattan krémes pír, van még Manhattan márka itthon egyáltalán? Szerintem nincs! Szuper pirosító volt, univerzálisan szépséges színnel, könnyen eldolgozható és tartós. Utazós darabom volt. Essence folyékony rúzs, tartós, szépséges, ezer éves. Max Factor Masterpiece transform spirál, egyébként hihetetlen erős a márka spirál ügyileg, de a Clump defy ennél sokkal jobb. 

The Ordinary hialuronsav és retionol. Szerintem, sosem leszek egy bőrápolás guru, pedig egy bizonyos kor fölött sokkal jobban odafigyelni a bőrre és általában az öregedés egyéb jeleire. Nem értek hozzá, annyit viszont tudok, hogy a hialuronsav vízmegkötő hatású, a retinolnak meg a ráncokkal vívott harcban van jelentős szerepe. Ennek nyomán, muszáj volt beszerezni valami jó cuccot, így esett a választásom a The Ordinary márkára, nem túl drága, sőt kifejezetten olcsó és mivel illat stb. mentes, így az én érzékeny bőrömre is gondoltam jó lesz. Nagyon szerettem őket használni, kifejezetten szebbnek és jobb minőségűnek éreztem a bőröm tőlük. Biztosan újra fogom venni őket. Nivea Cellular anti-age szemkörnyékápoló: meh. Ezt biztosan nem veszem újra, mint halottnak a csók...

Yves Rocher Pure system Pore clearing mask: messze az egyik legrosszabb YR termék, amit valaha próbáltam. Nem tisztította ki a pórusokat, viszont hihetetlenül dehidratálta a bőrömet. Egyáltalán nem ajánlom, még problémás, pattanásos bőrre sem. A Balea szenes lehúzható maszkja tényleg tisztít és látványos eredményt lehet vele elérni, árban is töredéke ennek.
L'Occitane shea vajas arcszappan: óriási 80 grammos kiszerelés!! Imádtam!! Tisztított, de nem szárított, fincsi puha maradt tőle a bőröm, de a sminket is megbontotta. Nem hozta le teljesen a sminket, de jelentősen megkönnyítette a dolgom a micellás vizes áttörlés előtt.  L'Occitane shea vajas precious eye balm: sajnos nem sokkal jobb, mint a Nivea, ennyi próbált megért, de nem ruháznék be.  

Uriage Bariésun MAT spf 50+: ezt eredetileg arcra vettem, de a legmelegebb időkben sajnos megfulladtam tőle (The BodyShop e vitaminos nappaliját használtam helyette), így testen használtam el nyaralás alkalmával. Szuperül állta a sós víz megpróbáltatásait, nem kopott le, megóvott a leégéstől. Viszont nem szerettem testre sem. A Vichy Idéal Soleil fresh hydrating milk a könnyebb textúrájával, a kellemesebb illatával sokkal jobban meggyőzött, így azt fogom beszerezni jövőre.
Inecto testápolók: nyáron és kora ősszel tökéletesek voltak. Pillanatok alatt beszívódott, megfelelően, de nem fullasztóan hidratált. 
L'Occitane lime kézkrém: csak illatában tért el a hagyományos shea vajas cucctól, legfinomabb citrus illat ever számomra. Frissítő! Gyorsan beszívódott, jól hidratált. Kedvenc!!!
L'Occitane shea vajas ajakápoló: jó. Nem maradt utána zavaró filmréteg, kifejezetten jól és tartósan ápolta az ajkaimat. Most Yves Rocher cuccot használok, L'Occitane jobb sajnos, sajnos mert drágább is.

Inecto tusik: OMG!!!! Teljesen odavoltam az illatokért. Mindkettő kókuszos alapú, az egyik citrusos, a másik papayás volt...Remélem, hogy megint lehet majd kapni őket, mert egyszerűen zseniálisak. Sajnos, nekem a Balea tusiktól hihetetlenül kiszárad a bőröm, annyira, hogy minden egyes centije viszket, így az a  márka teljesen kiesik nekem. Nagyon klassz, hogy hasonlóan kedvező árfekvésben is van olyan tusi, ami jó az érzékeny bőrnek. Nem szárít, finom illata van, kiadós, jól habzik...Inecto=LOVE!!!

2017. április 23., vasárnap

#whatsinmybag

Imádom az ilyen bejegyzéseket! Másoknál is, de már én is írtam egyet régebben. Dobpergés! Jöjjön a legújabb édes szerelmem, táskagyűjteményem legszebb darabja. Mondjuk úgy, hogy a Chanel Boy bagje inspirálta, but let's be frank a logot/zárat leszámítva teljesen úgy néz ki, mint a nagytesó. Klasszikus fazon, gyönyörűséges fáradt rózsaszínben, minőségi alapanyagból és kivitelezésben. Love! IMÁDOM!! 

Szerencsére, régen leszoktam róla, hogy a fél háztartást magammal cipelem, így hétköznapra a kicsikém is elég. 
Kicsi pénztárca. Füles: Skullcandy továbbra is. Bérlet. Papírzsepi. Kulcsok. Jegyzettömb. Napszemcsi. Telefon.
Az izgalmasabb rész: egy külön kis nesziben tárolom a mindennap elengedhetetlen, szuper fontos szépségápolási cuccaimat.

Blistex Lip Relief Cream: kis helyen elfér, mert csak 6ml, de hihetetlenül puhán tartja az ajkaimat. A bolondos, szeszélyes tavaszi hónapokban elengedhetetlen társam. Van benne SPF és szuperül véd a szél, a hó, a fagy és a napfény hatásai ellen is. És nem csak véd, hanem helyre is állítja a megviselt ajkakat. A tavaszi hónapok nekem többnyire azzal telnek, hogy megpróbálom a hosszú téltől kimerült vitamin és vízraktáraimat feltölteni, ebben a Blistex Lip Reliefje nagy segítségemre van. Szeretem az illatát is, olyan megnyugtatóan gyógyszeres. :-) 

Isana med antibakteriális kézmosó: szintén must have, aki minden nap igénybe veszi a tömegközlekedést, annak muszáj szerintem. Kevés gusztustalanabb dolog van, mint hogy kapaszkodni kell és valaki előtted köhögött bele a tenyerébe...és utána azzal a kezével kapaszkodik. brrrrr...Fúj. Lehet, ez már fóbia nálam, de nekem kell, hogy legyen valami ilyesmi a táskámban.
Körömreszelő. Ez így nem is fejteném ki. 
L'Occitane Zesty lime kézkrém: Imádom az illatát így tavasszal és nyáron. Frissítően citrusos. És nagyjából ennyiben tér el a sima shea vajas tesójától. Jól hidratál, gyorsan beszívódik. Nálam még mindig a L'Occitane a legjobb kézkrém márka. 
Aktuális kedvenc rúzs: Max Factor Colour elixir Velvet matte 05 Nude árnyalatban. Nagyjából folyamatosan nálam van, a legkedvencebb nude rúzsom, iszonyatosan tetszik a színe, az állaga, a tartóssága.
Muszáj megmutatnom a teló tokokat, mert most odavagyok az eccarvús meg a texturált színes darabért...Ebay!!



És ennyi....Ennél kevesebb cuccal nem tudok elindulni reggelente. 
Minimal azt hiszem...???

2017. április 9., vasárnap

Haul..G-days...Day 1.

Rá kellett jönnöm ismételten, hogy nem szeretek vásárolni, mert iszonyatosan fáraszt. Igazából egész hétvégén lehetett volna shoppingolni, de nekem egyszerűen nem volt hozzá már energiám. Szerda nulladik nap szabi, csütörtök első nap szabi. És nagyjából itt elegem is lett...
Nem kronológiai sorrendben jöjjön a Day 1.

Müller: Agyfasz megint! A végösszegi 20%-os kuponnal akarta venni egy Catrice matt rúzst, nem volt a megfelelő árnyalatban. Szemránckrém, az sem volt. Hát, köszi. :-( Vettem viszont egy rakat vattapamacsot, mert arcra kifejezetten jó és imádom a szuperpuha négyzet alakú, saját márkás cuccot. Tök jó. Körömlakk lemosáshoz is vettem vattakorongot. 

Meg vettem pár Essence cuccot, mert Essence nem szokott akciós lenni, kiárusításon kívül. Sminkfixáló, ugyanis Alverde nem volt sehol??? L'Oreal meg nekem 50%-os kuponnal is túl volt a fájdalom küszöbömön, így maradt az Essence, ami elvileg jó. Kettő darab My must haves kis korong is jött velem, nem nagyon jöttem rá eddig, hogy a matt blush és a lip powder közt mi a különbség, a színén kívül. Mindkettő nagyon-nagyon kellemes állagú, jól pigmentált, jól satírozható darab. Nálam az Uni palettámba lesznek költöztetve. 

Körömlakklemosó. És az első LOV cuccom, ami egy lerobbanthatatlan filces ajakrúzs, jesszus...másnap estére kopott le a minta a kezemről és szájon is szuper tartós, gyönyörű!!!

  Nem voltam idén sem megelégedve a Müllerrel, csak a végösszegi kupont tudtam használni, nem tudtam mindent megvenni a listámról. Továbbra is FAIL!!!!


L'Occitane: Ezen a vásárláson hónapokig gondolkodtam, mert lényegében egy drága samponról beszélünk. Egy nagyon drága samponról. Főleg úgy nagyon drága, hogy jó sampont lehet pár száz forintért is venni (Garnier 7 gyógynövényes pl.). Vagy jobb sampont is maximum kétezer forintért (Yamuna, Inecto, Faith in Nature, pl.). Bőven túl van a fájdalom küszöbömön, de annyira, annyira jó. Az én megviselt, ezerszer szőkített, ezer éve festett, alapból is borzasztóan száraz hajam imádja.  A balzsam szerencsére nem győzött meg, így abból tényleg elég a GlissKur. Szerencsére. A 20%-os kupon érezhető volt anyagilag.

Nem tervezett vásárlás volt a NYX üzletben. Eredetileg az Alleeban található Douglas-MAC bizniszre hajtottam volna, de a pultnál azt mondták, hogy nem érvényes a kupon a MAC termékekre ....?????....Nem fáradt állapotomban biztosan feltettem volna néhány kérdést az eladónak, de úgy voltam vele, hogy anyukám, akkor tartsd meg a cuccodat, nem érdekelsz. Átmentem a NYX-be hasonmást keresni, találtam is, ráadásul folyékony rúzs formulában, ami sokkal jobban megfelelt az elvárásaimnak. A Lingerie vonalban mostanság jelent meg 12 új árnyalat, végre nemcsak eszement barnák vannak tehát, hanem jóval hordhatóbb színek is. A Liquid Suede állaga is tetszett, ez volt a dupe, szóval nem volt kérdés a sorsa. :-) 
Ruhát lehetett volna venni a hétvégén. Nem vettem, majd veszek. Volt viszont egy katasztrófával fenyegető matrac kálváriám, amit itt nem fejtenék ki, de szerencsés vége volt ez a lényeg :-) Azt hiszem, beauty, pipere témában jó pár hónapra kivásároltam magam. Lehet lesz még egy haul post, a második napról...elképzelhető...:-) Remélem, ti is jókat vettetek!!!


2017. február 5., vasárnap

What's in my bath?

Úgy gondoltam, hogy érdekes lehet egy olyan bejegyzés, amiben bemutatom, hogy milyen termékeket használok minden nap .... ha nem érdekes, akkor sorry vagyok :-) 
A fürdőmben egyetlen egy tükör előtti polc van, így szerencsére nem nagyon tudok kipakolni. Mármint, nincs kisebb drogéria feeling a fürdőmben, de, minden nap mint nap használt dolog kéznél van.

Nagyon fontos, hogy az arcra való dolgok és a körömlakklemosó a polcon a lehető legmesszebb legyenek egymástól. Kegyetlen tapasztalat volt, amikor véletlenül mellényúltam ... :-D
Isana körömlakklemosót és Isana maxi vattapamacsot használok. A lemosó marad, de a vattakorong borzasztó. Hiába van ráírva, hogy puha, nem puha, még a körmeimen sem szívesen használom, mert túl durvának érzem. G-napi tiltólistámon van. Never again.

Még egy tiltólistás a Blend-a-med fogkrém, ami nem rossz, csak a Colgate sokkal jobb. Nem fehérít annyira, mint a Colgate, pedig azért vettem eredetileg és nem elektromos fogkefén használva irritálja a fogínyt, szóval legközelebb ezt is kihagyom. 

És, akkor rátérek, azokra a termékekre, amiket tényleg szeretek.
Garnier micellás víz, rózsaszín kupakos. Biztos vagyok benne, hogy többször említettem mennyire szeretem ezt a cuccot. Könnyen elérhető, olcsó, sokáig elég, nem csípi a szemem, nem irritálja, nem szárítja a bőröm. Jól lehozza a sminket. Számomra ez a legjobb micellás víz, ha minden szempontot figyelembe veszek. Tényleg csak a legjobbakat tudom róla mondani, imádom, hogy rendszeresen lehet akciósan vásárolni. Nálam nagyüzemben fogy, mert én a telefonomat is ezzel tisztítom. És itt kérek elnézést, attól a youtuber kislánytól, aki úgy spórol a micellás vízzel, hogy tusfürdővel mossa az arcát.....Szívem, én öntöm, öntözöm!!!

L'Occitane shea vajas arcszappan. Ez egy nagyobb befektetés volt, de ezen az extra hideg télen egyszerűen muszáj voltam valami nagyon hidratáló arclemosót bevetni, mert félelmetesen vízhiányos lett a bőröm. Meg ahogy öregszem is, az sem tesz jót neki. A L'Occitane shea vajas arcszappana lassan fogy szerencsére, kifejezetten kellemes illata van és tényleg úgy tisztít, hogy puha és hidratált marad az arcom. Ez ez egyik kedvenc L'Occitane termékem.
Arcradírozást most finomabban végzem, mint nyáron, így csak egy hidratáló arcradírt (Yves Rocher Hydra Végétal Refreshing radiance scrub) és egy konjak szivacsot használok. És, egyiket sem minden nap, hanem felváltva. Az Yves Rocher cuccnak, nagyon finom, tiszta, uborkás illata van, habzik is és igazán gyengéden radíroz. A konjak szivacsnál természetesebb és frissítőbb arcradírt el sem tudok képzeni, nagyon jó, hogy a dm-ben és a Rossmannban is lehet kapni, pár száz forintért.

Az Inecto Argan hair oil azért van a polcon, mert a rövid hajamat rendszeresen el szoktam aludni. Zselézni, hajlakkozni nem szeretném, de az olaj segít megfékezni a gravitációnak ellentmondó tincseimet. Minden reggel. 

Az utolsó dolog, amit a polcon tárolok a The Body Shop testvajam. Én, személy szerint nem érzek, olyan hű de nagy különbséget, például a Yamuna testvajhoz képest, ami indokolná a magasabb árat. Örülök, hogy olyan 900 forintért vettem ezt a testvajat, többet nem is adnék érte. Oké, hidratál, hamar eloszlik, beszívódik a bőrbe és van egy viszonylag tartós illata. De, láttam már ilyet, nem vagyok elájulva, jó, jó, de nem korszakalkotó és kötelező termék.

2016. június 9., csütörtök

Kuka!

Az előző elfogyott, elhasználtam, whatever bejegyzésem után nem voltam benne biztos, hogy lesz még valaha hasonló írásom. De, én magam is szívesen olvasom ezeket illetve hasznosnak tartom őket, mert a egy teljes flakon, üveg stb. elhasználása után kiforrott vélemény születik. Persze, néha annyira rossz egy termék, hogy egy használat után tiszta szívből lehet utálni. Nekem most ilyen a Vichy Dercos Energising Sampon: borzalmasan kiszárította a hajamat és a fejbőrömet is. Nem kísérletezek vele, mert egy nap után megint hajat mostam, hogy mentsem, ami menthető és ne kaparjam véresre a fejemet. Nagyon rossz volt ez hozzám. Van még két mintám, de kukába velük.

A Nivea Sensitive 3 az 1-ben micellás arctisztító az általam próbált harmadik legrosszabb micellás víz. A legrosszabb az Yves Rocher, utána a L'Oreal és ezt követi a Nivea. Csípte a szememet, nem hozta le könnyen a sminket, szárított, annyit a javára, hogy nem hagyott maga után filmet. Ha, drogériás micellás víz, akkor nálam egyértelműen a Garnier a nyerő. Kicsit sajnálom, hogy van még egy flakon a Niveából, de lehet, megy ajándékba, hátha valakinek jobb lesz. Sőt, ezt is fogom tenni.

Aussie 3 minute miracle Frizz remedy: nem indult zökkenőmentesen a kapcsolatunk, olyan blah volt nekem az elején. Szerintem, az lehetett, hogy nem számomra megfelelően használtam. Követtem a csomagoláson lévő utasítást és hajmosás után vittem fel, majd leöblítettem. Aztán, elkezdtem úgy használni, hogy hajmosás ELŐTT a hajamra kentem (he-he) és láss csodát, tök jól érezte magát tőle a hajam. Puhább, egyenesebb és szösz-frizz mentes lett. Ezt, szeretném újra venni, most a dm új appjával van rá -25%-os kupon. YAS!

Lush Rub Rub Rub radírozó tusfürdő: nem mondom magamra, hogy egy megszállott Lush rajongó vagyok, de ezt a terméket számtalanszor újravettem. Azt hiszem, hogy ez a legkedvesebb testradírom. Irtó finom állagú tengeri sóval készül, ami akkor sem marja le a bőrt, ha szárazon használod. Az illatát még másnap is lehet érezni, nagyon friss, nem tolakodó, nem émelyítő, narancsos-citromos-mimózás. Ezt is szeretném újra venni, mert testradírból nehéz jót találni.

L'Occitane Aromakológia Helyreállító sampon és balzsam: nagyon fáj (a pénztárcámnak főleg) azt leírnom, hogy iszonyatosan, hihetetlenül, elképesztően jó a sampon. Teljesen odavagyok érte. Életemben nem volt annyira puha a hajam, mint ezt használva. Már hajmosás közben éreztem, hogy új életet ad a hajamnak. Komolyan, selymes és puha és fényes. Imádtam!!! A balzsam nekem nem növelte az élményt, a hajam eszméletlen jó állaga más balzsamot használva is megmaradt. Ezeket a picikéket, kb. egy hónap alatt használtam el. Az ára ellenére is kívánságlistás darab maradt nálam. Ha jobban belegondolok, ha egy 50ml-es elég volt egy hónapig, akkor a legnagyobb kiszerelés legalább 8 hónapig tenné a jót a hajammal....

2016. június 5., vasárnap

Love May

Nem csak a szép dolgok, hanem a szép gondolatok is örömet okozhatnak, így ez egy olyan bejegyzés, amelyben nem csak pretty material things vannak.

Május hónap nagyon kedves nekem, kezdődik a nyár, sokáig van világos, kinyílik a város. És eperszezon van. Teljes mértékben, 100 %-ban támogatom az eperszezont. A Marie Claire magazinhoz csatolt Travel mellékletet többször is elővettem mostanság, mert segít felidézni, hogy mit szeretnék igazán: UTAZNI! Egészen pici gyerek korom óta arra vágytam, hogy beutazzam a világot! De, olyan könnyű engedni a napi csábításnak és elverni a fizut mindenféle nagyon szép dolgokra....ezzel szeretnék most szakítani és eljutni pár európai városba ASAP! Imádom a fapados repülést, vonatjegy árban el lehet jutni majdnem bárhová. Tapasztalatom szerint nincs óriási különbség a fapados és a hagyományos légitársaságok nyújtotta utazási élmény közt. Bár, az Air France párizsi járatán ettem életem legfinomabb francia csokitortáját... Igazából Európán belül a max. 3 órányi utazást nagyon is ki lehet bírni a repülőn felszolgált étel nélkül. A reptéren való beszállást, meg utasfelvétel és utaskezelés úgyis csak pár perc és ha, nem túlméretes csomaggal utazol, akkor fapadosnál sem kerülsz kellemetlen helyzetbe. A repteres részt le kell ejteni, ha nem vagy VIP, akkor sehol sem ez az utazás legjobb része.
Nagyon vágytam új telefontokra, az ebayen találtam "néhány" igazán nyárias és szépséges darabot. Szilikon toknál nincs menőbb, szerintem már rég darabokban lenne a telefonom ezek nélkül.
Az eperszezonon felül teljes mértékben támogatom az utazócsomagokat. Idén, a Vichy jött ki több fajtával, én a ne szarozzunk elvet követve egyből 3 különböző csomagot vettem, a ragyogás és ránctalanítás jegyében. Az Idéalia termékcsaládot már használtam régebben, szerintem nagyon jó. A Neovadiol érettebb bőrre ajánlott, de szerintem ránctalanításnál nincs olyan, hogy túl sok. 1500 forint egy csomag, én még az összes belvárosi gyógyszertárban találtam belőlük. Pl.: Ferenciek terénél is...Imádom az ásványvíz sprayket, nagy melegben egyik legvagányabb dolog ezzel hűteni magadat. #love

Elindult, először Magyarországon, a NYX Face Awards, ahol egy  Los Angeles-i út a főnyeremény! Ennek, bár én nem indulok, nagyon örülök, mert szerintem vannak irtózatosan tehetséges lányok nálunk is, akik megérdemlik a kijutást.
Áldom az eszemet, hogy a L'Occitane Pixiboxos együttműködéséből nem egy darabot vettem, hanem rögtön kettőt, mert így még sokáig élvezhetem a mandulás tusiolajat például. Ezt, én sosem zuhanyozáshoz használom, hanem szombat délelőtt beülök egy kádnyi mandulaillatú, habos forró vízbe és hihetetlenül selymes bőrrel szállok ki. A sampon és a balzsam is elég volt kb. egy hónapra, nagyon megszerettem mindkettőt, hidratált és puha tőlük a hajam.

Arcmaszkok: minden arcmaszk! Heti kétszer használom és bármi jöhet, ami a kezem ügyébe kerül, de főleg a Holt-tengeri ásványokban gazdag maszkokat szeretem igazán.

A tökéletes pancserság nálam: nem használtam a kis elektromos arctisztítómat, mert állandóan elfelejtettem elemet venni hozzá...Vettem elemet, megint minden este használom, egy pöttyintésnyit teszek rá a Nivea arclemosómból. A Nivea arclemosó is win, nem szárít, nem feszül tőle az arcom, kíméletes, jól tisztít, jó illata van.

Június 11-én szombaton a Max Factor Make-up Academy Diplomaosztót tart, ahol sminkes világrekord kísérletre is sor fog kerülni. Egészen pici gyerek korom óta be szerettem volna kerülni a könyvbe! Hihetetlenül boldog vagyok, hogy részt vehetek ezen az eseményen!!! Május 31-ig lehetett csak jelentkezni, ezért májusi kedvenc. Aki, lemaradt, az se búsuljon, mert még mindig van nyereményjáték az oldalon.
Körmök! Sajnos, most már nem tudok napközben, a munkahelyen körmöt festeni :-)  :-D , így esténként itthon kell elkészítenem valami szupergyors, de látványos manit. Imádom a krém finisht, így az Essence TheGel lakkjai gyakran előkerülnek nálam. Egy rétegben jöhet az alapszín, majd egy rétegben valamilyen díszítés, például a márványos minta mostanság, fedőlakk és kész is.


2016. május 11., szerda

Mi van a táskámban?

Jöjjön, hogy mi van a táskámban. R rated, vágatlan verzió...:-)

A táska Deichmannos szerzemény, teljesen odavagyok érte, gyönyörű és puha, jó illatú, bőr szépség. Letisztult, klasszikus forma. Egyébként teljesen táskabolond vagyok, minden vágyam egy eredeti Louis Vuitton, egyszer remélem be tudok fektetni majd, legalább egy használt darabba... fingerscrossed
Rájöttem, hogy nagyon nem tesz jót a táska tartósságának, ha minden vaczakkal telepakolom, így tényleg nagyon igyekszem, hogy ne az egész háztartást cipeljem magammal, persze, napközben mindig belekerül egy-egy nehéz darab. Ma pluszban jött a legfrissebb Glamour magazin, meg a Joy-napos bevásárlás egy része is...
Állandó darabok nálam:
-iratok, a régebbi hasonló bejegyzésemben írtam, hogy nincs személyim, a helyzet változatlan ezen a téren, sőt azóta már útlevelem sincs :-D
-mini pénztárca, melóhelyi belépő, bérlet, plusz toll, Skullcandy füleske egy csomósodásgátló csomagolásban
-telefon, amit az egyik zsebben hordok, tokkal vagy tok nélkül. 

LIFEBOOK!!! Legjobban befektetett dm-pontjaim ever. (pink Stabilo filccel írok most bele)
Piperés neszike:
-mini minta mparfüm
-körömreszelő az Essencetől
-mattító Miss Sporty púder, ami főleg a tükör miatt és SOS helyzetekben kerül elő
-mattító lap, ebből a Clean & Clear fajtából nagyjából egycsilliárd darabot rendeltem régebben az e-bayről, szerintem zombiapokalipszisre készültem, mert még mindig van néhány bontatlan csomagom, nagyon jó egyébként, sőt a legjobb ilyen termék szerintem
-ami a legtöbb helyet foglalja, a Soft&Gentle alumínium mentes izzadásgátló deó, amivel meg vagyok elégedve, jelentősen csökkenti az izzadás mértékét, de ha a stressz miatti izzadást nem is lehet teljesen kiküszöbölni, akkor sem engedi a kellemetlen szagok kialakulását, nekem legalábbis ez a tapasztalatom...eleinte nagyon szkeptikus voltam, mert nem hittem, hogy egy olyan természetes folyamatot, mint az izzadás, meg lehet szüntetni erős, agresszív kemikáliák illetve stiftes deók nélkül, de a Soft&Gentle mezei zsurló és zsálya kivonattal, spray formában éri el, hogy még este sem az izzadság, hanem a deó illatát érzem és egy fél órás teljes testet átmozgató pilatesezés után is teljesen száraz volt a "kezelt terület"...meg vagyok győzve :-)

-az összes rúzs, amit ezen a héten használtam!!! ezek szerint, csak hétvégén pakolom ki a rúzsokat, mindig bedobom az éppen aktuálisat...most "csak" 3 db: 2 Catrice és 1 MAC, erről le kellene szokni
-kézfertőtlenítő az Yves Rochertől, azt tudja, mint a többi hasonló termék, must have
-ajakápoló, most a Bee Natural mangós ajakkencéje, ami 100%-ban természetes összetevőket tartalmaz, hihetetlenül jól hidratál, jól beszívódik, soha nem túl sok, jó illata, jó íze van, de nem szabad a minimálnál jobban kicsavarni, mert törik és szétesik

-L'Occitane cseresznyevirágos kézkrém, nagyjából több ezerszer leírtam már, hogy mennyire szeretem a márka hasonló termékeit, ez sem kivétel, bár ez mintha lassabban szívódna be, mint a sima shea vajas változat
Joy-napos cuccok: Maybelline rúzscerka, egyetlen nem vállalhatatlanul széttrancsírozott darab volt, Essence bronzer, de ezekről lesz külön bejegyzés. :-)

2016. május 7., szombat

Jaj ne! Shoppingoltam! ... Jaj de!

Szerintem, mindenkivel többször történt már az élete során, hogy bement egy darab valamiért az üzletbe és valahogy, varázslat, a szél vagy a cica, ki tudja, ki vagy mi, becsempészett egy csomó más valamit is a kis kosarába....Velem is ez történt a legutóbbi L'Occitane látogatásomkor. Bementem egy jó kézkrémért, mert elfogyott az előző Yves Rocher és kellett egy friss illatú, nem nehéz valami. Egy darab kézkrémért mentem be! És ez lett belőle...

Akció van a L'Occitane-nél: bármilyen vásárlás mellé jár egy cukki kis fémdobozka, amiben egy shea vajas 10 ml-es kézkrém és egy 5 ml-es 5% shea vajas arckrém van. Ezekről, tehát nem én tehetek. :-D 


Eredetileg a legkirályabb lime illatú kézkrémért mentem, imádom ezt a friss illatot most tavasszal. Ez is 20% shea vaj tartalommal rendelkezik, mint a hagyományos kedvencem, de mellé nagyon nyami. Hihetetlenül gyorsan beszívódik, nem hagy maga után nyomot, jól hidratál. 
A L'Occitane imádnivaló kézkrémeket gyárt, de egyéb termékeiket nem igazán ismertem, ezért nagyon megö(ő)rültem, hogy a Váci utcai üzletben volt még a mini-Pixiboxból. Nekem jó árnak tűnt a 4900 forint a 6 db mini termékért, mert így óriási befektetés nélkül ki tudtam próbálni néhány olyan cuccot, amire régóta kíváncsi voltam.

Doboz tartalma:
10 ml shea vajas kézkrém, imádom, letisztult, nem tolakodó illatú, jól és tartósan hidratál, gyorsan beszívódik, nem nehéz, nálam a legjobb.
75 ml mandulás tusoló olaj, OMG!!! egyszerűen fenomenális, testápoló nélkül is másnap estig puhának, selymesnek éreztem a bőröm tőle, irtózatosan jó illata van, mennyei habot képez.
2 g shea vajas ajakápoló, ezt még nem próbáltam, mert egy Yves Rocher meg egy méhviaszos ajakkencém is nyitva van, azt olvastam, hogy irtó picike, a teljes méret 4,5 gr egyébként...kíváncsi leszek erre.

25 gr verbéna szappan, teljesen növényi összetevőkből készült, finom illata van és enyhe radírozó hatása, ezt simán használnám arctisztításra is (nem fogom), pedig én kifejezetten nem ajánlom pl. a tusfürdővel vagy sima szappannal való sminklemosást, mint egyes youtuberek...no comment.
50 ml helyreállító sampon és 35 ml helyreállító balzsam, bárcsak azt mondhatnám, hogy az olcsóbb sampon/balzsam ugyan olyan jó, mint egy drágább, luxus kategóriás, de ez sajnos nem igaz. A Balea sampontól is tiszta lesz a haj, de olyan pihepuhaságú, selymes, csillogó nem lesz, mint ezeket a kis cukiságokat használva. Mennyire jó lenne pedig, ha ezt a minőséget tudná egy olcsóbb termék is hozni, de nem tudja...Nem sznobságból, de ég és Föld a különbség.
Van még benne egy 3000 forintos kupon, amit 9000 forint feletti vásárlás esetén lehet felhasználni, nekem ez a Joy-napok miatt tutira kimarad. Illetve volt egy pici, fóliás minta az egyik arckrémből, ami nekem nem jött be sajna...Mindennel együtt tök boldog vagyok, hogy jutányos áron jutottam hozzá ennyi jósághoz :-)

2014. november 1., szombat

Holy grail nail care products

I think I have found all the items I need to take care of my nails. Yey me!
I used to love that grapefruity jelly thing from Essence (I don't remember the name) but unfortunately it was discontinued ... I have a back-up but I really wanted to find a good replacement. Found it! Lovely Cuticle exfoliator with aloe vera extract: This tiny thing  is the single most important item in my nail care rutine. To have a nice manicure you gotta have nice nail beds. This jelly like liquid helps to gently remove the unwanted skin. I apply it with the included brush then massage it in for a few seconds and with the help of the Essence rosewood sticks I just simply rub away the excess skin. Works like magic.
I am a firm believer in using glass nail files. Most of my favourite youtubers were using glass nail files so I was curious. I wanted to see if using glass nail files make a difference in the quality of my nails. After using these nail files for like a year now I can honestly say they do make a difference. Actually I saw almost immediate results. Those pesky layered nail peels were completely gone after like 2 weeks. I bought my glass files in a Rossmann and in the Moyra shop. #LOVE
I know everyone and their mother uses the Isana almond scented nail polish remover but my favourite is the Aveo acetone-free remover. I've always thought the Isana remover was drying out my nails and my nail beds. I don't have this problems with the Aveo one. It removers  glitter nail polish like a dream. And it's a bargain: 199 Ft for 125 ml.
To hydrate and re-hydrate my nails and my hands I love L'Occitane products. I already have raved about the  Nail & cuticle nourishing oil with 30% shea butter ... I just freaking love it!!  It comes in a small tube which has a built-in brush. It's super easy to apply and it really hydrates. I usually use it on the bus on my way to work. :-) When I have a little more time on my hands (pun intended) I use the 100% shea butter, it's a lot messier to apply and it takes a little more time to sink into my skin and my nails. I also really love the L'Occitane hand creams, the shea butter scented is my favourite. 
I have to mention two fail products. Essence Studio nails Fast cuticle remover: this one doesn't remove the cuticle. End of the story. It's too liquidy, it's a mess and basically does nothing. The other product is the Essence Gel nails at home Cuticle pusher: it's so freaking harsh on the nails and on the skin it's like a very rough sandpaper.

2014. március 1., szombat

Februári kedvencek

 Ha írok havi kedvences bejegyzést, az azt jelenti, hogy volt néhány olyan termék, amelyet egész hónapban, mindig, állandóan szívesen vettem elő, nem egyszer, nem kétszer, hanem egész hónapban, minden nap használtam őket.
A L'Occitane Shea vajas kézkréme először a Marie Claire egyik számának "mellékleteként" került hozzám, egyből beleszerettem a kicsit hintőporra emlékeztető tiszta illatába. Nem mellesleg, messze ez a legjobb kézkrémem. Szinte azonnal beszívódik, nem kell félni, hogy krémes kézzel összefogdosom a kedvenc felsőmet vagy bárhol zsíros, olajos nyomot hagy maga után. De, ennek ellenére a hidratáló hatása nem tűnik el a következő kézmosásnál, tényleg sokáig érezni lehet a puhaságot.
 A másik L'Occitane termék, amit már az első használatkor tudtam, hogy mindig, örökké használni fogok az a 30% Shea olajat tartalmazó köröm és körömágy ápoló olaj. Ennek, nagyon praktikus ecsetes kiszerelése van, egy csepp olaj elég egy pracli kezelésére. Nem szívódik be hamar, egy olajtól nem is várnék ilyet, jól hidratál, tényleg látom a különbséget. Minden körömfestéskor használom. Egyébként, valamiért meg voltam győződve róla, hogy a L'Occitane termékek horribilis árban vannak, igazából csak a Facebookos akció miatt mentem be az üzletbe és meglepődve tapasztaltam, hogy egyáltalán nem kell otthagyni a teljes fizetést, persze drágább, mint egy sima Essence vagy sajátmárkás dm-es/rossmannos cucc, de az általam próbált termékek  megérik az árukat.
 Tonymoly Dear me Petite Cotton Pact: púder. Először tök csalódás volt nekem ez a termék, mert olyan kis kicsike, azt hittem pikkpakk el fogom használni, de egy havi, mindennapos használat után jobban tartja magát, mint eddig bármilyen más púderem. Iszonyatosan finomra őrölt szemcsékből áll, nagyon jól mattít, nem ad túl sok plusz fedést. Nincs lisztes hatása sem. Nagyon örülök, hogy megvettem, kár, hogy nincs sötétebb árnyalatban, mert lebarnult bőrön lehet, hogy fehérítene...
Yves Rocher ajakápoló: szerintem már írtam erről egy kedvences postban, azóta is stabilan tartja magát a kedvencek közt. Elég egyszer reggel és egyszer este felkenni, egész nap puhának és ápoltnak érzem az ajkaimat.
Lady Gaga Fame parfüm: ehhez egy iszonyatosan jó akció keretében jutottam. Szerintem, mindenki tudja, hogy a dm-ekben Karácsony után a maradék ajándékcsomagokra 50%-os kedvezmény van, így kemény 3500 forintért jutottam hozzá egy 30 milis parfümhöz és egy jó méretű tusfürdőhöz. Igazából, minden parfümre igaz, hogy mindenkin kicsit más az illata. A Fame-re ez százszorosan, ezerszeresen igaz. Rajtam lágy, tiszta, puha virágos és tartós illata van, ugyanakkor van akin gyógynövény szaga volt, van akin borzasztóan édes, cukros, gyümölcsös illata volt. Ezért, nem is írnok olyanokat, hogy mik a fej, meg a szív jegyek, mert ezt a parfümöt mindenkinek saját magán kell kipróbálnia. Én nagyon szeretem!