A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szőrtelenítés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szőrtelenítés. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. június 12., csütörtök

Veet Oriental Wax teszt


 Egy ideig úgy tűnt, hogy idén a tél után a nyár is elmarad. De, aztán szerencsére csak beköszöntött a jó idő és jaj, de jó megint lehet gyantázni. Én simán kibírom a jó időért cserébe a gyantázás fájdalmait, ha csak ezen múlik.... :-)
Nem szoktam mindig gyantázni, nincs mindig türelmem kivárni, amíg megnő a szőrmókám, de a szezonnyitóra mindig megkínzom magam. Most is így tettem, egyébként is folyamatosan próbálom megtalálni a legkevésbé embernyúzó módszert. Amikor megkaptam tesztelésre a Veet legújabb gyantáját, akkor tudtam, hogy ez lesz a következő új módszerem. Cukorgyanta alap, amit elég a mikróban megmelegíteni, kevesebb, mint egy percig, érzékeny bőrre is jó, elegendő mindkét lábszár térdig való gyantázására 3 alkalommal. Speciális, hőmérsékletjelzős spatulával. Ezt ígéri.
Ha túl meleg a gyanta, akkor NO!
Jó hőmérséklet!

Tapasztalataim:
-Nekem, kicsit több, mint egy percig kellett melegítenem, de még így is villámgyorsnak tartom. Ráadásul nem is hűl ki hamar a cucc, nagyon jól tartja a hőt. Nem kellett újramelegíteni gyantázás végéig.  
-Hihetetlenül jó illata van, amit már melegítés közben lehet érezni, kihűlésig nyitva is tartottam a tetejét, hagy járja be a vaníliás illata a szobát. #love
-A speciális spatula nagyon jól működik és nagy segítség használat közben.
-Vízzel le lehet mosni, mindenhonnan. Én direkt kipróbáltam, hogy a lehúzócsíkról is, és igen a lehúzócsíkról is.
-Használat után kifejezetten hidratáltnak éreztem a bőrömet.
-Arcra is ajánlott, de én iszonyatosan megszenvedtem vele. Négyszer kellett áthúznom, és még így sem végzett tökéletes munkát. Arcra, én nem ajánlom. Azt vettem észre, hogy minél vastagabb és hosszabb a szőrszál, annál jobb az eredmény. Szóval, lábra, szezonnyitóra nagyon jó.
-Nem tudom, hogy én bántam e pazarlóan vele, vagy mi történt, de nekem majdnem a fele elfogyott egy alkalom után, pedig csak térdig szőrtelenítettem.
Összességében: ahogy, már írtam, nyár eleji, első gyantázáshoz szuper, főleg lábra. Szerintem, arcra vagy bárhol ahol finomabb, rövidebb szőrke van, nem ez a legjobb. Eddig, ezt használva volt a legkevésbé fájdalmas a gyantázásom. Sehol nem lettem kék-zöld-lila foltos, saját tapasztalataim alapján ügyetlenebbeknek is ajánlom.

2013. augusztus 29., csütörtök

Veet hideggyanta szalagok, akár a rohanós reggeleken is

A szőrtelenítős postoknak nyáron van szezonja. Augusztus 20 után már nem annyira központi téma, olyan ez mint a görögdinnye, augusztus 20 után már nem az igazi.
Azonban, az arc bizonyos területeinek szőrtelenítése, sajnos az év minden hónapjában megoldandó problémát jelent. Szerintem, kb. mindenki utál szőrteleníteni. Én, emiatt sokszor vagyok úgy, hogy este 11-kor jut eszembe, hogy hoppá holnap fontos találkozóm lesz, vagy csak egyszerűen emberek közé kell mennem és nem akarok úgy kinézni, mint Kossuth Lajos. Akármennyire híve vagyok annak, hogy használjuk ki a nap minden percét, nálam sem fér bele, hogy 23:00 után neki álljak gyantát melegíteni, gyantázni, összeszedni a lecsöpögött gyantát, kiszellőztetni a gyantaszagot a konyhából, elpakolni, a bőrömet is lekezelni valamivel, hogy ne sebesedjen ki. Túl sok macera ez este, de ennél is jobb, ha este már eszembe sem jut, hogy Rózsa Sándorra hajazok, hanem csak reggel jut eszembe, hogy hoppá! Ezt szeretem a legjobban....
A fent leírt helyzeteknél szoktam bevetni a Veet érzékeny arcbőrre való hideggyanta szalagokat. Tízszer két gyanta szalagot és négy darab lemosó kendőt tartalmaz a készlet.
Használati utasítás is van csomagolva, de annyira egyértelmű az alkalmazása, hogy ez teljesen felesleges. A gyanta szalagot a két tenyerünk közt megmelengetjük, szétválasztjuk, a kívánt felületre rásimítjuk, lehúzzuk. Ennek leírása most több időt vett igénybe, mint a tényleges bevetés.
Én, régebben nagyon utáltam a hideggyantát, mert kenődött mindenhová, meg nem szedte le a szőrt, de ez a Veet, ez tényleg jó. Egy lehúzással kb. 80%-os eredményt lehet elérni, ami a befektetett 30-40 másodperces időt figyelembe véve, elég jó. Mivel, tényleg nem irritálja az érzékeny bőrt és nem is nagyon kell többször átmenni az adott területen, így a bőrpír sem jelentős, ezen a lemosó kendő is segít. Nekem, volt olyan, hogy reggel használtam és mire kiértem a buszomhoz már nem is volt piros az arcom!
Összességében, nagyjából kettő perc alatt teljesen vállalhatóra lehet csökkenteni a szőrmennyiséget, nem mondom, hogy megegyezik az eredmény egy alapos meleggyantás bevetéssel, de az időbefektetés és a nulla macera miatt nagyon jó terméknek tartom a Veet hideggyanta szalagokat.